Güncel
news-details
Teknoloji

Görme Engelliler İçin : ESight

ESight Nedir?

eSight, görme kaybı yaşayan kişiler için görüşü iyileştiren veya geliştiren elektronik gözlüklerdir. Normal bir gözlük gibi ya da yerleşik reçeteli merceklerle rahatça giyilirler, görme azlığı olan bir kişinin, neredeyse tamamen görebilen biriyle aynı şekilde görmesini sağlar. 

ESight kullanıcılarının hangi rahatsızlıklarını kapsar?

eSight kullanıcıları, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli rahatsızlıklara sahiptir: 

Maküler Dejenerasyon, Stargardt Hastalığı, Diyabetik Retinopati, Glokom, Retinit Pigmentosa (RP), Retina Dekolmanı, Oküler Albinizm, Katarakt, Optik Sinir Hipoplazisi (ONH), Optik Nöropati , Optik Atrofi, Koloboma, Koni-Rode Distrofisi, Prematüre Retinopatisi (ROP), Nystagmus, Üveit, Koloboma, Leber Konjenital Amauroz, Aniridia ve daha fazlası. 

Yasal olarak kör olma noktasına ilerleyen kişiler de eSight kullanıcılarıdır.

 

ESight Nasıl Çalışır?

Normal bir gözlük  gibi rahatça giyilen eSight, kullanıcının izlediği her şeyi yakalayan yüksek hızlı, yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip. 

Gelişmiş, klinik olarak onaylanmış algoritmalar çekimi optimize eder ve geliştirir. Görüntüler daha sonra çarpıcı netlikte gerçek zamanlı olarak iki göze yakın ekran üzerinde gösterilir. Portatif bir optik trackpad, kullanıcının görüntüyü daha fazla zoom, kontrast ve odaklama kontrolleri ile daha da hassaslaştırmasını sağlar. 

eSight, kullanıcının doğal, çevresel görüşlerine her zaman erişebilmesini ve tamamen mobil olabilmesini sağlayan patentli bir Bioptic Tilt özelliğine sahiptir. Üç konumlu (Yukarı, Orta ve Aşağı), kullanıcı tercih ettikleri bir deneyimi ne kadar sürükleyici veya harekete geçiren üzerinde tam kontrole sahiptir.

ESight ışık hassasiyetine yardımcı olabilir mi?

eSight, görme bozukluğu olan ışığa duyarlılığı olan kişilere yardımcı olabilecek isteğe bağlı, özelleştirilmiş güneş bölme aksesuarı ile birlikte gönderilebilir.

Pil ömrü ne kadardır?

eSight, 7-8 saatlik toplam pil ömrüne sahiptir - tüm gün kullanım için mükemmeldir. Bu, dahili bataryanın yanı sıra eSight uzaktan kumandasına bağlanan ek bir güç paketi ile elde edilir.

Ülkemde ESight satışı var mı?

Türkiye

Promedak Teknolojik Sistemler Ltd. Sti. 

+90 312 235 85 10

Erler Mh. Dumlupinar Blv. Ustun Dekocity Business Center 348/67 Etimesgut 06790 Ankara / Türkiye

Web Site

Görme Engelliler İçin : ESight
news

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.