Güncel
news-details
Yaşamlar

Hepimizin Zorlukları Var: Serebral Palsili Genç Bir Bayandan Bilge Sözler

Liliya Bromberg, 22 yıldır serebral palsi ile yaşamış genç bir kadındır.

Yıllar önce Liliya, nadir görülen bir karaciğer kanseri ile mücadele ediyordu. Bu savaş boyunca Liliya olumlu ve iyimser kalmayı başardı.

Yıllar geçtikçe Liliya birçok zorlukla karşılaştı, ancak bunların hepsini aşmanın bir yolunu buldu. Liliya'nın, onu ziyaret eden herhangi biriyle paylaştığı harika ve bilgelik sözleri vardır.

Çok fazla tavsiyesi var ve bunları bir kitap haline getirildi!

Hepimizin zorlukları var."Hepimizin Zorlukları Var"

"Hepimizin Zorlukları Var", Liliya Bromberg'in paylaştığı kısa bilgelikler topluluğu. Liliya, Serebral Palsi'ye bağlı bir tekerlekli sandalye ile sınırlandırılmış ve eşsiz bir kanser türü ile savaşmış olmasına rağmen, o zamanlar yalnızca yirmi iki yaşında olan bakış açısı hepimize bir armağandır. Kalbinizi açın ve Liliya'nın bilgelik parçalarının ruhunuzu tüm sınırların ötesine geçen sevgi, cesaret ve inançla doldurmasına izin verin

1. Esnek Olun

Birçok insan çok iyi planlamacı olsa da, gerçekte yarının ne getireceğini kimse bilmiyor.

2. Sevgiyi Hissedin

Birçok geziye gittim ve yıllar boyunca pek çok şey yaptım ve bu çok güzeldi. Ancak, resimler gibi basit şeyler sevdiğim hatırlatıcılar olarak çalışıyor; Bir arkadaşımdan gelen bir e-posta bile, göremediğim insanların beni özlediğini fark etmeme yardımcı oluyor. Bu aşk duyguları beni hayata bağlıyor.

3. MRG'lerde (Manyetik Rezonans Görüntüleme)

Ben MRG'lerden çok korkuyorum… Çünkü asla oturamayacağım, belki biraz üzerinde çalışabilirler.

4. Bu kimin hakkında?

Başkalarını düşünmezsen, nasıl bir hayatın olabilir?

5. Gerçek olalım

Uyanıp bir destek ve yardımla tuvalate gidene ve kendini besleyemeyeceğini anlayana kadar, ne kadar şanslı olduğunuzun ya da sağlığınız yerinde olduğunda başkalarına destek verebileceğinizin farkında değilsiniz. Hayat işte budur.

6. Zor olduğunda bile inancınız var

Ben kesinlikle pozitifim, bu kansere ikinci kez sahip olmamın bir sebebi var… .ve hala anlamaya çalışıyorum.

7. Ruh ile Mücadele

Vücudumu inceleyen ve tedavi etmeye çalışan doktorlar bile, manevi kavganın fiziksel olandan daha fazlası olduğunu anlamaya başladılar.

8. Yaşamın İç Güzelliği

Hayat bize her türlü zorluğu veren uzun bir yoldur. Fiziksel olarak meydan okumak, sadece, daha fazla çaba sarfetmemiz ve enerjimizi biraz daha içsel güzelliğimize odaklamamız gerektiği anlamına gelir.

9. Sanat

Sanat son derece terapötiktir. Resim ve karalama defteri fikrinin aklımı meşgul ettiğini ve hayatımda karşılaşmam gereken olumsuz şeylere odaklanmamı sağladığını fark ettim.

10. Nabzınızı kontrol edin

Eğer hayat seni rahatsız etmiyorsa, gerçekten yaşadığınızı görmek için iki kez kontrol etmelisiniz .

 

Kaynak : https://www.friendshipcircle.org/blog/2013/06/14/we-all-have-our-challenges-words-of-wisdom-from-a-young-lady-with-cerebral-palsy/

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.