Güncel
news-details
Teknoloji

Yenilikçi Yeni Bir Ürün: Tekerlekli Sandalyeler İçin Şok Emici Tekerlekler

Sıklıkla “tekerleği yeniden icat etmek zorunda değilsiniz” denilmektedir. Ancak, İsrailli çiftçi Gilad Wolf, pelvisini 2008'de kırdığında, o da bunu yapmaya koyuldu. Sandalyesinin titremesine izin vermek istemiyordu Tarlasına tekrar dönmek için ve yollarda rahat ilerlemek için tekerlekli sandalyesini yeniden icat etmek zorunda kaldı.

Teknoloji

Technology_WHEEL

Standart zeminlerde veya kaldırımlarda normal bir sürüşte, süspansiyon mekanizması statik kalır. Acrobat ™, yüksek kaliteli, sağlam bir tekerlek olarak hareket eder ve hisseder. Bununla birlikte, belirli bir eşiğin üzerindeki bir engelin neden olduğu bir çarpışmada,  Acrobat'ın Seçici Süspansiyon  mekanizması devreye girer. Bu, tekerleğin göbeğinin daha önceki merkezi konumundan kaymasına neden olur ve sürücüye aktarılan darbeyi önemli ölçüde emen ve azaltan bir yastıklama etkisi geliştirir.

Engeli geçtikten sonra, göbek merkezi konumuna düzgün, otomatik ve sorunsuz bir şekilde geri döner. Tekerlek, rijitliğini ve tepkisini yeniden kazanır ve kullanıcı verimli bir şekilde hareket etmeye devam eder. Aslında, sandalye veya kullanıcının vücudundan ziyade darbe tarafından üretilen şokun çoğunu emen tekerlektir.

Resmi Web Sitesi

Kaynak : https://www.friendshipcircle.org/blog/2014/05/05/innovative-new-product-shock-absorbing-wheels-for-wheelchairs/

Yenilikçi Yeni Bir Ürün: Tekerlekli Sandalyeler İçin Şok Emici Tekerlekler
news

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.