Güncel
news-details
Teknoloji

TOBII - Yardımcı Teknolojileri - PCEye Mini

Ellerini veya parmaklarını kullanamayan biri için göz izleme, muhtemelen bir bilgisayarı çalıştırmak için en hızlı, en kolay ve en ergonomik bir yöntemdir. PCEye Mini, internette gezinmenizi, arkadaşlarınızla çevrimiçi bağlantı kurmanızı, oyunlar oynamanızı, Skype'la, ışıklar ya da TV'yi açmanızı ve hatta sadece gözlerinizi kullanarak elektronik tablo ve belgeler oluşturmanızı sağlar. 

Bakış etkileşiminin faydaları

PCEye Mini, sadece gözlerinizi kullanarak bilgisayarınızın tüm işlevlerini kullanmanızı sağlar. Sonuçta PCEye Mini size daha fazla kişisel özgürlük ve bağımsızlık sağlar.

  • Kişisel bağımsızlık  - Bir bilgisayara ve internete erişim sağlayan PCEye Mini aracılığıyla sağlıklı bir kişisel bağımsızlık düzeyi elde etmek mümkündür.
  • Bağımsız rekreasyon  - PCEye Mini aracılığıyla bir bilgisayara ve internete erişerek zaman geçirin, eğlenin, öğrenin ve zihninizi canlandırın.
  • Sosyal ağ  - PCEye Mini ile her türlü iletişimden faydalanabilirsiniz, e-posta yazabilir, sosyal ağ sitelerine erişebilir ve bir blog aracılığıyla kendinizle ilgili arkadaş ve aile güncellemeleri yapabilirsiniz.
  • Sanatsal anlatım  - Göz kontrolü yoluyla sanatsal ifade, zaman geçirmek, yeni beceriler kazanmak ve yaratıcılığı teşvik etmek için sağlık ve mutluluğu artırabilecek her şey için sağlıklı bir yoldur.
  • Ergonomik erişim  - Bilgisayarınıza erişmek için bakış etkileşimini kullanmak, bir baş fare veya bir anahtar kullanmadan, boyun ve omuzlarınızda daha kolay olabilir.
  • İşte Kalan  - İşyerinde daha uzun süre kalın veya hatta tamamen el değmeden bilgisayar kullanımına izin veren PCEye Mini'yi kullanarak çalışmaya geri dönün.

Kaynak : https://www.tobiidynavox.com/devices/Eye-Gaze-Devices/PCEye-Mini/ 

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.